Určitě víte, že životnost běžeckých bot je 600 – 800 naběhaných kilometrů a vše také závisí na tom, zda jste zvolili správnou botu pro váš styl, váhu a použití. Neznamená to, že by se boty roztrhali, ale přestávají dostatečně tlumit a chránit tak pohybový aparát. Otřesy při dopadu pak nepohltí bota, ale odnáší to kolena, kyčle, záda s tím s spojené zranění. Zde je pár rad, které vám pomůžou při výběru správných běžeckých bot.

Pronace

Pronace je typ došlapu, při kterém se chodidlo vychyluje směrem dovnitř. Tento pohyb je v malé míře přirozený, ovšem v případě nadměrného vychýlení je nezdravý.

K pronaci jsou náchylnější běžci s plochými chodidly a nohama „do X“. Nejvíce zatěžovaná místa na botách u pronace jsou na vnitřní straně podrážky, kde podrážka je výrazně tužší (složená z různých variant) a zabraňuje chodidlu se více bortit.

Supinace

Supinace je typ došlapu, kdy chodidlo se vychyluje směrem ven, při tomto typu došlapu je vhodné vyrovnávat nezdravou rotaci chodidla botami, které jsou vybaveny vyztužením na vnější straně podrážky, nebo botami, kde podrážka je celkově tvrdší a bota je konstruována na větší kilometráž s větší podporou.  

Supinace se vyskytuje častěji mezi běžci, kteří mají na chodidlech vysokou klenbu a nohy zaoblené „do O“. Také běžci, kteří jsou těžší. Mnozí běžci, kteří trpí supinací, vytáčejí špičky nohou nadměrně dovnitř, tedy směrem k sobě.

Neutrální došlap – zdraví Ideální pro běh je neutrální došlap. V takovém případě se při došlapu chodidlo „převalí“ od paty ke špičce přibližně přes střed

Dámská bunda Mizuno HYBRID BT
Dámská bunda Mizuno HYBRID BT- právě teď za akční ceny.

 

 

 

Máme pro vás zavádějící ceny při spuštění nového běžeckého shopu specializovaného výhradně na běžecký sortiment Mizuno.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Košík

loader